Rolex Sea-Dweller 16660 “Triple Six” Ultimate Guide

Referenciaszámának köszönhetően a Rolex Sea-Dweller 16660-at a gyűjtők szeretettel „Triple Six” néven ismerik, amelyet átmeneti referenciaként hívunk. A Rolex először bemutatta a Sea-Dweller ref. Az 16660 a második modell, amely csatlakozik a Rolex által 1978-ban piacra dobott búvárórakollekcióhoz. Mindkét generáció tervezési részleteivel áthidalja a szakadékot az előző Sea-Dweller 1665 és az azt követő Sea-Dweller 16600 között. Ezt szem előtt tartva fontos megjegyezni, hogy a Rolex a Sea-Dweller 1665-öt és a Sea-Dweller 16660-at is körülbelül öt évig gyártotta.
Az 16660-as hivatkozási szám fontos modell a Sea-Dweller történetében, mert néhány kulcsfontosságú változást hozott az órában, például új kristályanyagokat, új szerkezetet, gyorsbeállítású dátum funkciót és dupla vízállóságot. A legfiatalabb Sea-Dweller 16660 már több mint 30 éves, ami azt jelenti, hogy a “Triple Six” technikailag egy régi Rolex óra. Az óra évtizedes gyártási folyamata során azonban egy ponton a Rolex a számlapot mattról fényesre frissítette, órajelzőkkel. Ennek eredményeként a korai Sea-Dweller 16660 stílusában vintagebbnek tűnik, mint a későbbi verziók. Ha szeretné hozzáadni ezt a klasszikus Rolex szerszámórát a gyűjteményéhez, vagy csak többet szeretne megtudni róla, olvassa el a replika Rolex Sea-Dweller 16660 útmutatónkat, hogy többet megtudjon.
Rolex Ref. 16660 “Triple Six” az első Sea-Dweller óra, amelynek a számlapját védő zafírkristály védi, helyettesítve a régi Ref. domború plexi kristályát. 1665. Természetesen a zafírkristály ma már minden Rolex karórán alapfelszereltség, különösen a karcállósága miatt. A Sea-Dweller összes verziójához hasonlóan (a Baselworld 2017-en kiadott legújabb verzióig) a ref. 16660 nem tartalmazza a Cyclops nagyítót a dátumablak felett. Mivel az összes többi Rolex dátummodellben megtalálható a Cyclops lencse, ez egy olyan tervezési részlet, amely megkülönbözteti a régebbi Sea-Dweller órákat a többitől, és sokan értékelik.
Ezenkívül a Sea-Dweller 16660 nagyobb hélium leeresztő szeleppel van felszerelve. Az új kristályanyagok és a nagyobb HEV, valamivel vastagabb házzal kombinálva vízállóvá teszik a Sea-Dweller 16660-at. A “Triple Six” Sea-Dweller 4000 lábig (1220 méterig) vízálló, kétszer annyira, mint elődje.
A Sea-Dweller 16660 új dizájnja egyirányú előlapot is tartalmaz a kétirányú előlap helyett – ez biztonságosabb lehetőség a búvárok számára, mivel sokkal jobb túlbecsülni a merülési időt, mint alábecsülni.
A Rolex sok évjáratú modelljéhez hasonlóan a Sea-Dweller ref. Az 16660 számos számlapváltozatban kapható. A gyártás dátumától függetlenül mindegyikben van egy közös vonás: trícium lumineszcencia, Mercedes-stílusú kezek és fekete háttér fehér szöveggel.
A matt számlap után a Rolex felszerelte a Sea-Dweller ref. 16660 fényes fekete számlappal, fehérarany körökkel az órajelzőkön. A fényes számlapok közül az első (Mark III) két érdekes részlettel rendelkezik. Az első az, hogy a “TENGERI” és a “LAKOS” közötti kötőjel már nem szerepel. A második az, hogy ezeknek az új fényes tárcsáknak volt egy hibája, ami miatt sok példa megrepedt (egyes szüreti gyűjtők „póktárcsákként” ismertek).
A Rolex kijavította ezt a helyzetet, és felajánlotta a fényes számlap (Mark IV) második változatát, repedési probléma nélkül és a Sea-Dweller névből visszaállított kötőjellel. A korona is kissé megnyúlt, a betűtípus pedig kissé megváltozott. Érdemes megjegyezni, hogy az egykor fényes számlapok egy része idővel matttá válik. Nem meglepő módon ez mára világszerte felkeltette a Rolex szüreti gyűjtők érdeklődését.